Kamenná Poruba
Kamenná Poruba

Ekologické tipy na " Dušičky"

Foto 1

Cintoríny sú v novembri nádherným javom. Na tisíce horiacich sviečok vo večerných hodinách po zotmení je naozaj krásny pohľad. Plastové kahance a umelé vence však končia po skončení dušičiek v kontajneroch a potom na skládkach odpadu. Z pohľadu celého Slovenska sú to tisíce ton odpadu, ktoré vzniknú zo dňa na deň.

Nezabudnite, že novembrové sviatky sú nie o tom, aby sme sa predbiehali, kto krajšie ozdobí pomník alebo donesie viac kahancov na cintorín. Je to spomienka na našich milovaných, ktorí nám veľmi chýbajú.Na našich milovaných máme spomínať s modlitbou na perách  a nie v predbiehaní sa kto kúpi viac umelých gýčov.

Skúsme na úpravu našich hrobov viac  využívať to, čo nám ponúka samotná príroda. Veď naši rodičia a starí rodičia tiež často vyrábali dekorácie z čečiny. Plietli venčeky , ktoré ozdobili šiškami, šípkami, ... A ak nie ste kreatívny, radšej kúpte živú chrizanténu v keramickom kvetináči.

Využívajte použité svietniky a do nich vložte sviečku najlepšie zo včelieho vosku nakoľko parafínové sviečky sa vyrábajú z ropy a taktiež ničia naše prostredie. A keď už aj zapálime takúto sviečku tak aspoň len jednu za rodinu, aby sme znížili množstvo odpadu.

A takto to vyzerá v našej obci a na Slovensku.

Dátum vloženia: 12. 10. 2020 9:32
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 10. 2020 10:18
Autor: Ing. Emília Huljaková

Obecný rozhlas

Hlásenie rozhlasu.

Slovensko.sk

Slovensko.sk

Slov-Lex

Slov-Lex

Kataster nehnuteľností

Kataster nehnuteľností

Triedený zber

Triedený zber

Mobilná aplikácia

V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google play

App store

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Facebook

facebook

Aktuálne počasie

dnes, streda 21. 10. 2020
zamračené 12 °C 4 °C
štvrtok 22. 10. jasná obloha 15/6 °C
piatok 23. 10. oblačno 14/7 °C
sobota 24. 10. mierny dážď 12/4 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish