Ekologické tipy na " Dušičky"

Foto 1

Cintoríny sú v novembri nádherným javom. Na tisíce horiacich sviečok vo večerných hodinách po zotmení je naozaj krásny pohľad. Plastové kahance a umelé vence však končia po skončení dušičiek v kontajneroch a potom na skládkach odpadu. Z pohľadu celého Slovenska sú to tisíce ton odpadu, ktoré vzniknú zo dňa na deň.

Nezabudnite, že novembrové sviatky sú nie o tom, aby sme sa predbiehali, kto krajšie ozdobí pomník alebo donesie viac kahancov na cintorín. Je to spomienka na našich milovaných, ktorí nám veľmi chýbajú.Na našich milovaných máme spomínať s modlitbou na perách  a nie v predbiehaní sa kto kúpi viac umelých gýčov.

Skúsme na úpravu našich hrobov viac  využívať to, čo nám ponúka samotná príroda. Veď naši rodičia a starí rodičia tiež často vyrábali dekorácie z čečiny. Plietli venčeky , ktoré ozdobili šiškami, šípkami, ... A ak nie ste kreatívny, radšej kúpte živú chrizanténu v keramickom kvetináči.

Využívajte použité svietniky a do nich vložte sviečku najlepšie zo včelieho vosku nakoľko parafínové sviečky sa vyrábajú z ropy a taktiež ničia naše prostredie. A keď už aj zapálime takúto sviečku tak aspoň len jednu za rodinu, aby sme znížili množstvo odpadu.

A takto to vyzerá v našej obci a na Slovensku.

Dátum vloženia: 12. 10. 2020 9:32
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 10. 2020 10:18