Štátna dotácia na obedy školský rok 2022/2023

Štátna dotácia na obedy školský rok 2022/2023 1

Dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa možno poskytnúť na zabezpečenie obeda a iného jedla dieťaťu v materskej škole (ďalej len „MŠ“) a v základnej škole (ďalej len „ZŠ“).

Od šk. r. 2022/2023 bude poskytovaná dotácia na stravu pre:

• každé dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo ZŠ a v MŠ alebo v ZŠ je najmenej 50 % detí z domácností, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi;
  • dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem za posledných šesť mesiacov predchádzajúcich dňu podania žiadosti o poskytnutie dotácie je najviac vo výške životného minima,
  • dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku. Táto skutočnosť sa žiadateľovi preukazuje čestným vyhlásením (v prípade dieťaťa z Ukrajiny je tlačivo k dispozícii v ukrajinskom jazyku). Tlačivo je k dispozícií na Obecnom úrade v Kamennej Porube.
  • Výška štátnej dotácie na jeden obed je 1,30 €.

Všetky tlačivá /z ÚPSVaR a Čestné prehlásenie/ prosíme odovzdať na Obecnom úrade v Kamennej Porube (p. Chrásteckej), ktorý je žiadateľom tejto dotácie najneskôr do 08.08.2022 !!

Dátum vloženia: 3. 8. 2022 14:21
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 8. 2022 14:25
Autor: Ing. Dominika Chrástecká

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

Voľby 2022

TRIEDENÝ ZBER

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Turistická mapa

mapa_vku