Zákaz vypúšťania zrážkovej vody do splaškovej kanalizácie!

Sevak a.s.

Oznam od spoločnosti severoslovenské vodárne a kanalizácie , Bôrická cesta 1960, 010 57 Žilina

Spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a. s. (SEVAK) vybudovala v Našej obci SPLAŠKOVÚ KANALIZÁCIU.

SPLAŠKOVÁ KANALIZÁCIA
- slúži na odvádzanie výlučne splaškovej odpadovej vody
- nie je dimenzovaná na odvádzanie vody z atmosfé­rických zrážok (vody z povrchového odtoku), z drenáží a pod.
- musí byť tesná a odolná voči natekaniu inej ako splaškovej odpadovej vody.

SEVAK vynakladá nemalé prostriedky na jej utes­ňovanie, vyhľadávanie neoprávneného odvádzania vody zo striech, spevnených plôch, komunikácií, drenáží. Vyzýva odberateľov k odpojeniu zrážkových vôd od splaškovej kanalizácie.

SPLAŠKOVÁ VODA

je použitá voda z obydlí a služieb, z ľudského metabo­lizmu a činností v domácnostiach, z kúpeľní, stravova­cích zariadení a podobne.

ZÁSAHY DO SPLAŠKOVEJ KANALIZÁCIE

je zakázané aby sa počas dažďa za účelom odvedenia dažďovej vody otvárali poklopy v revíznych kanalizač­ných šachtách v komunikáciách, poklopy revíznych šácht na kanalizačných prípojkách.

HAVARIJNÝ STAV SPLAŠKOVEJ KANALIZÁCIE

vzniká, ak sa do nej odvádza voda, ktorá nie je splaš­kovou vodou počas dažďa, topenia sa snehu, zvýšenia hladiny podzemnej vody. Čerpacie stanice nestačia prečerpávať a potrubia odvádzať nadmerné množstvo vôd a v najnižšie položených miestach potrubia splaš­kovej kanalizácie dochádza k vytekaniu nariedenej odpadovej vody na terén a do nehnuteľností.

Prílohy

Oznam