Kamenná Poruba
Kamenná Poruba

Kalendár akcií OZ NAMSAK

30.12.2019   

24 ročník zimného výstupu na Kopanu

Na koniec roku 30.12.2019 usporiadalo OZ NAMSAK spolu s turistami s Kuneradu už tradičný pred silvestrovský výstupu na Kopanú.
Tento rok to bol v poradí 24. Ročník. (ale ten čas letí)
Turisti vyrazili z oboch obci okolo 9 hodine. Z Kamennej Poruby od mládežníckeho centra Koniarka a z Kuneradu od obecného úradu. 
Tento rok nám vyšlo počasie. Bolo zamrznuté, snehu trochu a nefúkal vietor. Cesta od Koniarky na Podhorie bola namrznutá a šmykľavá ale vhodnou obuvou, turistickými paličkami a s opatrnosťou sa to dalo zvládnuť.
 Pod Bačíkovou skalou sme sa stretli s turistami z Kunerádu, ktorí tam prišli cez Hluchú dolinu .
Pri poľovníckej chatke pod Jánovou lúkou bola dlhšia prestávka . Pre všetkých bolo pripravené varené vínko na zohriatie a pre deti čaj. Je to príjemne občerstvenie pred výstupom na Kopanú. Samotný výstup na Ploštinu je trochu náročnejší. 
Tento rok nás bolo asi najviac zo všetkých ročníkov . Na prezenčných listinách sa zapísalo 240 účastníkov a ešte mnohý sa nezapísali  lebo sa pripájali z viacerých smerov po trase, trúfam si povedať že nás veľa nechýbalo do 300.
 Prispelo k tomu určite ideálne zimne počasie ,mrzlo ale nefúkalo a dohľadnosť bola úžasná. Pri operačke na Ploštine je potrebné si založiť vlastný oheň, alebo sa pridať k partii, ktorá už tak učinila a opiecť si klobásku, alebo dobrú slaninku. Treba tiež spomenúť, že pri týchto ohníkoch sa výborne spievajú vianočné pesničky a vianočne koledy. Toto hodovanie a spievanie na vrchu trvá asi 2hodiny.  
Potom sa už smelým a ľahkým krokom lebo sme všetko zjedli vraciame do Koniarky na horúci guľáš a kávičku či čaj. V Koniarke sa o gulaš staral tento rok kuchár Tomaš Rybarik. Guľáš bol vynikajúci, všetci si pochvaľovali.
Každým rokom sa účasť zvyšuje. Určite k tomu prispieva aj dobra príprava. Na zvládnutie takéhoto programu je potrebne sa patrične aj prichystať a zabezpečiť, či po stránke organizačnej ale hlavne tiež aj finančnej. Poďakovanie patri predovšetkým OZ NAMSAK na cele s predsedom Pavlom Kasmanom, Obecným úradom Kamennej Poruby a Kuneradu a všetkým obetavým ľuďom.

 

Nie sú dostupné žiadne aktuálne akcie. Zadaním dáta OD a DO dá zobraziť akcie už prebehnutej.

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4
1
5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17
1
18
1
19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1
1
2 3 4 5 6

archív hlásení obecného rozhlasu

Slovensko.sk

Slovensko.sk

Slov-Lex

Slov-Lex

Kataster nehnuteľností

Kataster nehnuteľností

Triedený zber

TRIEDENÝ ZBER

Elektronický prístup k službám obce

mID

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Facebook

facebook

Turistická mapa

mapa_vku

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 16. 1. 2022
slabé sneženie 1 °C -5 °C
pondelok 17. 1. sneženie 1/-3 °C
utorok 18. 1. slabé sneženie 0/-6 °C
streda 19. 1. takmer jasno 1/-7 °C

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish