{TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-TEL} {TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-EMAIL}

Obnova kaplnky Sv. Jána Nepomuckého

OZ NAMSAK spolu s obcou Kamenná Poruba sa podieľa na obnove kaplnky Sv. Jána Nepomuckého v našej obci. Bližšie informácie o jej historickom a náboženskom význame nájdete pod týmto odkazom.

Aktuálny stav rekonštrukčných prác si môžete pozrieť vo fotogalérii na webovej stránke NAMSAKu.

V marci 2019 bola vyhlásená výzva VUC Žilina na  obnovu a rekonštrukciu kaplniek. Žiadosť  vypracovalo občianske združenie NAMSAK.

Rekonštrukcia kaplnky sv. Jána Nepomuckého je spolufinancovaná z VUC Žilina sumou 3.100,- €. Rozpočet a zmluvy z VUC Žilina je len na strechu a výmenu kovového oplotenia na kaplnke.
Všetky doterajšie práce na kaplnke sa robia svojpomocne, bezplatne. Financuje sa len stavebný materiál.
Celkové odhadované náklady na celú rekonštrukciu kaplnky sv. Jána Nepomuckého sú podstatne vyššie ako je dotácia VUC z projektu.
Obraciame na občanov a podnikateľov z obce o pomoc na spolufinancovaní našej kaplnky.
Finančnú pomoc na rekonštrukciu kaplnky môžete odovzdať osobne:

Jozefovi Baránkovi (exkostolníkovi)
Štefanovi Kasmanovi (exstarostovi)
Martinovi Kaveckému (fotograf, hvezdár)

Všetci darcovia, ak budú súhlasiť, budú zaznamenaní a ich mená budú uložené do pripravovanej archívnej krabice, ktorá bude uložená v krove rekonštruovanej kaplnky.
Verím, že sa nazbierajú potrebné financie a kaplnka bude 16. mája 2020, na sviatok Jána Nepomuckého, posvätená pri sv. omši našim kňazom rodákom Mgr. Pavlom Sandanusom.

Fond na podporu športu

Fond na podporu športu

Voľby 2024

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Turistická mapa

mapa_vku